بوش
روبرت بوش  یا به مختصر بوش (به آلمانی: Robert Bosch GmbH) صنعتگر، مهندس و مخترع آلمانی بود، که در سال ۱۸۸۶  یک شرکت بر پایه فناوری در شهر اشتوتگارت آلمان تاسیس نمود.
از همان آغازین به قدرت نوآوری، کارایی، قابلیت اطمینان، و کیفیت کارش ، معروف شد.
بوش در سال 1932 کارخانه تولید  بویلر های  گازی یونکرز را تحت اختیار خود گرفت و این اولین قدم  برای وارد شدن به صنعت ترموتکنولوژی بود ، بوش بدین صورت در زمره تولید کنندگان  برتر و پیشرو در صنعت ترموتکنولوژی قرار گرفت .
این شرکت بزرگ‌ترین تأمین‌کننده لوازم خودکار در جهان است.
دفتر مرکزی این شرکت در شهر گرلینگن در آلمان قرار دارد.

بوش در ایران
سابقه حضور بوش در ایران به بیش از 80 سال می رسد ، محصولات گرمایشی و سرمایشی شرکت بوش برای اولین بار در سال  1995 ارائه شد. شرکت تاش تجارت به عنوان نماینده انحصاری محصولات گرمایشی و سرمایشی بوش و متعاقب آن شرکت ناب سرویس به عنوان نمایندگی خدمات پس از فروش محصولات گرمایشی و سرمایشی بوش، امر انتقال تکنولوژی و ارائه خدمات برتر آلمان را بر عهده دارند.
شرکت ناب سرویس شرق بعنوان تنها مرکز مجاز سرویس و خدمات پس از فروش، محصولات گرمایشی و سرمایشی بوش، سانیکا و  ا.ج.آ  را به صورت رایگان نصب و ضمانت می نماید.
هم اینک نمایندگان مجاز این شرکت در اقصی نقاط کشور خدمات لازمه را به مشتریان محترم ارائه می نمایند.

منبع : ویکی‌پدیا ، تاش

بوش

من همواره در راستای این اعتقادم که از دست دادن پول و ثروت بهتر از آن است که اعتماد و اعتقاد مردم را از دست داد. حرمت و اعتبار آنچه بدان تعهد کرده ام. ایمان به ارزش تولیدات همیشه برایم مهمتر از یک سود آنی بوده است.

روبرت بوش (1942-1861)